Diğer Özellikler

ck c0aaf075 e901 4211 a9b6 ede19e1091a4 GENEL compressor e1583938225656 - Diğer Özellikler

Diğer Özellikler

Ticari Paket ile Entegre

Cari, stok, kasa, banka ve muhasebe modülleri ile tam entegrasyon sağlanmaktadır. Aktarımın esnekliğine bağlı olarak anlık veya toplu aktarımlarda satış yapılan carinin ve stoğun bilgileri aktarılmaktadır. Ayrıca bu cari ve stoklara ait işlem raporları detaylı bir şekilde alınabilmektedir. Tahsilat işlemleri için kasa ve banka modülleri kullanılmaktadır. İşletmenin sahip olduğu kasa ve banka sayısına göre tek veya birden fazla kasa ve banka ile işlem yapılabilir. PrAtikPOS ile satış sırasında seçilen banka veya kasa bilgisine göre ilgili alana kayıtları aktarılır. Ayrıca muhasebe entegrasyonu kullanan işletmelerin satıştan sonra muhasebe kayıtları oluşturulur böylece işletmelerin detaylı raporlar almasını sağlanır.

Özelleştirilmiş Klavye Kısayol Desteği

“Kayıt”, “sil”, “yeni kayıt” gibi hızlı işlemlerin yapılabilmesi için tüm programlarda kısayol tuşları bulunmaktadır. Kullanım alışkanlığı PrAtikPOS’tan farklı olan işletmeler için klavye kısayol tuşları özelleştirilebilmektedir ve kullanıcılar için kolay kullanım rahatlığı sağlanmaktadır.


Kullanıcı Bazlı Parametre Yönetimi

PrAtikPOS‘un kullanıcı bazlı parametre yönetimi ile işletmelerin uygulama kullanımı kolaylaşmaktadır ve yazılım işletmeye uygun hale getirilmektedir. Bahsi geçen birçok özellik kullanıcı bazında esnekleştirilmektedir. Ayrıca kullanıcı bazında yetkilendirme yapılabilmekte ve uygulama kullanıcıya özel hâle getirilebilmektedir. Örneğin, işletmenin tüm kullanıcıları için iade işlem şifreleri, yapabileceği ödeme tipleri gibi işlemler özelleştirilmektedir.

Pratik Yazdırma Sistemi

PrAtikPOS’un en büyük avantajlarından birisi olan çıktı tasarımları; tüm işletmelerin ihtiyacı olan, sınırsız sayıda çıktı tasarımı sunmaktadır. İşletmenin sahip olduğu fatura ve fiş boyutuna göre hazırlanan fiş tasarımları tasarım editörü ile kısa sürelerde isteğe uygun tasarlanarak teslim edilmektedir. Ayrıca sistemin sahip olduğu standart fiş ve fatura tasarımlarını da işletmeler kullanabilir.